dc.contributor.advisor | Kovács, Jan | cs |
dc.contributor.author | Danel, Jana | cs |
dc.date.accessioned | 2011-10-19T07:08:46Z | |
dc.date.available | 2011-10-19T07:08:46Z | |
dc.date.issued | 2011 | cs |
dc.identifier.other | OSD002 | cs |
dc.identifier.uri | http://hdl.handle.net/10084/89321 | |
dc.description | Import 19/10/2011 | cs |
dc.description.abstract | Cílem mé diplomové práce bylo dosáhnout změny na pracovišti výroby ve firmě Jiří Mynař-strojírenská výroba a zaznamenat efekty, které se aplikací metodiky 5S dostavily.
V teoretické části byly stěžejním tématem tři pilíře gemba Kaizen a to standardizace, 5S a muda neboli plýtvání. Také jsem se zaměřila na Kaizen a jeho filosofii včetně dalších Kaizen systémů.
V první kapitole praktické části jsem krátce popsala firmu Jiří Mynař-strojírenská výroba - její současnou situaci, historii, organizační strukturu, produkty a celkovou strategii.
Dále jsem popsala vybrané pracoviště z hlediska metodického postupu 5S. V přípravné fázi, analýzy situace a vyhodnocení získaných dat jsem zaškolila management na téma 5S a Kaizen. Pro implementaci jsem si vybrala metodu workshop. Implementací metody 5S jsme dosáhli určitých zlepšení, což dokazují fotografie s ukázkou stavu před a po změně na pracovišti. Na konci implementace 5S se management shodl na několika standardech, které budou sloužit ke stálému udržování současného stavu.
Mezi mé návrhy a doporučení jsem zařadila akční plán 5S pro vybrané pracoviště, školení pro management, systém finančního odměňování a také jeden ze způsobů motivace. | cs |
dc.description.abstract | The aim of my thesis was to achieve a change in the workplace in Jiří Mynař’s company and note effects which turned out by methodology 5S.
In the theoretical part, free pillars of gemba Kaizen (standardize, 5S and muda or wasting) were main theme. Also I focused on philosophy of Kaizen including other systems of Kaizen.
In the first chapter of the practical part, I briefly described Jiří Mynař‘s company – current situation, history, organizational stucture, products and strategy of the company.
Furthermore, I described workplace in term of methodology 5S. In preparation phase of analysis part, I trained management on the theme of 5S and Kaizen. I chose workshop for implementation of 5S. We made some improvements which are showen on photos. There we can see conditions before and after changes. After implementation of 5S, management set standards which will help to keep condition after changes.
Among my suggestions and recommandations I have included action plan of 5S, training for management, system of financial remuneration and also one way of motivation. | en |
dc.format.extent | 2279530 bytes | cs |
dc.format.mimetype | application/pdf | cs |
dc.language.iso | cs | cs |
dc.publisher | Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava | cs |
dc.subject | KAIZEN, 5S, Muda, Workshop | cs |
dc.subject | KAIZEN, 5S, Muda, Workshop | en |
dc.title | Aplikace KAIZEN ve strojírenské firmě | cs |
dc.title.alternative | Application of KAIZEN in an Engineering Company | en |
dc.type | Diplomová práce | cs |
dc.contributor.referee | Kopiová, Kateřina | cs |
dc.date.accepted | 2011-05-26 | cs |
dc.thesis.degree-name | Ing. | cs |
dc.thesis.degree-level | Magisterský studijní program | cs |
dc.thesis.degree-grantor | Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava. Ekonomická fakulta | cs |
dc.description.department | 115 - Katedra managementu | cs |
dc.thesis.degree-program | Ekonomika a management | cs |
dc.thesis.degree-branch | Management | cs |
dc.description.result | výborně | cs |
dc.identifier.sender | S2751 | cs |
dc.identifier.thesis | MYN036_EKF_N6208_6208T037_2011 | |
dc.rights.access | openAccess | |