dc.contributor.advisor | Randová, Kateřina | cs |
dc.contributor.author | Zborovský, Marek | cs |
dc.date.accessioned | 2011-10-19T07:09:40Z | |
dc.date.available | 2011-10-19T07:09:40Z | |
dc.date.issued | 2010 | cs |
dc.identifier.other | OSD002 | cs |
dc.identifier.uri | http://hdl.handle.net/10084/89441 | |
dc.description | Import 19/10/2011 | cs |
dc.description.abstract | Cílem bakalářské práce bylo nastínit problematiku možností uplatnění daně z přidané hodnoty a to pomocí základní nebo snížené sazby daně z přidané hodnoty. Daň z přidané hodnoty představuje jednu z významných příjmových položek státního rozpočtu, která je základem nepřímého zdanění a zároveň páteří celé daňové soustavy České republiky. Úkolem bakalářské práce bylo komplexně rozebrat uplatnění daně z přidané hodnoty u nemovitostí a ve výstavbě. Poskytovat určitým způsobem vodítko při uplatňování daně z přidané hodnoty v praxi, a tím odstranění vědomého či nevědomého protiprávního jednání plátců daně. Pro lepší orientaci a pochopení dané problematiky je část práce doplněna o názorné příklady z praxe, které zaručují snadné pochopení popsaného příkladu. | cs |
dc.description.abstract | The aim of this bachelor´s work has been to outline the problems of use possibilities of added value tax by means of basic or depreciated added value tax rate. The added value tax stands for one of the significant income items of the state budget which is the basis of indirect taxation and also a spine of the whole tax system in Czech republic.
The work´s task has been to comprehensively analyse the use of added value tax on immovables and in construction and to provide a guide on administering this tax in practice in order to abolish a wilful or unconscious illegal conduct of tax payers.
For better orientation and understanding of these problems a part of this work is supplemented by objective samples from practice which guarantee an easy understanding of described example. | en |
dc.format.extent | 454434 bytes | cs |
dc.format.mimetype | application/pdf | cs |
dc.language.iso | cs | cs |
dc.publisher | Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava | cs |
dc.subject | Daň z přidané hodnoty | cs |
dc.subject | plátce daně | cs |
dc.subject | sazba daně | cs |
dc.subject | základní sazba | cs |
dc.subject | snížená sazba | cs |
dc.subject | daňový doklad | cs |
dc.subject | stavby pro sociální bydlení | cs |
dc.subject | VAT | en |
dc.subject | Taxpayer | en |
dc.subject | Rate | en |
dc.subject | Base Rate | en |
dc.subject | Reduced Rate | en |
dc.subject | Tax Certificate | en |
dc.subject | Buildings for Social Housing | en |
dc.title | Uplatňování DPH ve stavebnictví | cs |
dc.title.alternative | Application of VAT in the Construction Industry | en |
dc.type | Bakalářská práce | cs |
dc.contributor.referee | Bogdanovič, Daniel | cs |
dc.date.accepted | 2010-09-02 | cs |
dc.thesis.degree-name | Bc. | cs |
dc.thesis.degree-level | Bakalářský studijní program | cs |
dc.thesis.degree-grantor | Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava. Ekonomická fakulta | cs |
dc.description.department | 117 - Katedra účetnictví | cs |
dc.thesis.degree-program | Ekonomika a management | cs |
dc.thesis.degree-branch | Účetnictví a daně | cs |
dc.description.result | velmi dobře | cs |
dc.identifier.sender | S2751 | cs |
dc.identifier.thesis | ZBO001_EKF_B6208_6202R049_00_2010 | |
dc.rights.access | openAccess | |