dc.contributor.advisor | Tichá, Michaela | cs |
dc.contributor.author | Veličková, Miroslava | cs |
dc.date.accessioned | 2012-07-11T07:40:39Z | |
dc.date.available | 2012-07-11T07:40:39Z | |
dc.date.issued | 2012 | cs |
dc.identifier.other | OSD002 | cs |
dc.identifier.uri | http://hdl.handle.net/10084/92032 | |
dc.description | Import 11/07/2012 | cs |
dc.description.abstract | Hlavním cílem práce s názvem Postavení Ruska jako globalního dodavatele surovin je zjišťování, do jaké míry je závislá EU27 na ruském dovoze a co ovlivňuje bezpečnostní politiku obou zemí. V první části práce jsou charakterizované základní definice o nerostných surovinách, zdrojích energie a mnohých dalsích. Kromě toho je tato část věnována přibližení jednotlivých energetických průmyslů jako je uhelný průmysl, ropný průmysl, průmysl zemního plynu a jaderná energetika. Druhá část práce popisuje základní údaje o Rusku, jeho historický a ekonomický vývoj. Dále je tu kromě údajů o zemi i její postavení v žebříčku TOP 10 světových ekonomik a postavení na světovém energetickém trhu. Poslední část zkoumá zjišťování samotné závislosti všech zemí EU 27 a navrhuje nové trasy produktů, pomocí kterých by se snížila závislost na ruském dovoze. | cs |
dc.description.abstract | The main goal of the project „Position of Russia as a global supplier of materials“ is discovering to what extend is EU27 dependant on Russian import and what is influencing the Security Policies of both countries.
In the first part we see characterised the main definitions of natural and energy resources.
This section also approaches individual energy industries, for example, coal, oil, natural gas and nuclear energy industry.
The second part is focussed on basic data about Russia and their historical and economic development.Except the basic data, there is also the country’s ranking at TOP 10 chart of world economies and their position on global energy market.
The last part is examinig the dependancy of all EU 27 countries on Russia and suggesting a new path of products which would help to lower the dependancy on Russian import. | en |
dc.format.extent | 1088976 bytes | cs |
dc.format.mimetype | application/pdf | cs |
dc.language.iso | sk | cs |
dc.publisher | Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava | cs |
dc.subject | Rusko | cs |
dc.subject | ropa | cs |
dc.subject | zemní plyn | cs |
dc.subject | energetická závislost. | cs |
dc.subject | Russia | en |
dc.subject | Oil | en |
dc.subject | Natural Gas | en |
dc.subject | Energy Dependence. | en |
dc.title | Postavenie Ruska ako globálneho dodávateľa surovín | sk |
dc.title.alternative | Postavení Ruska jako globálního dodavatele surovin | cs |
dc.title.alternative | The Position of Russia as an International Supplier of Raw Materials | en |
dc.type | Bakalářská práce | cs |
dc.contributor.referee | Mrlinová, Monika | cs |
dc.date.accepted | 2012-06-05 | cs |
dc.thesis.degree-name | Bc. | cs |
dc.thesis.degree-level | Bakalářský studijní program | cs |
dc.thesis.degree-grantor | Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava. Ekonomická fakulta | cs |
dc.description.department | 156 - Katedra národohospodářská | cs |
dc.thesis.degree-program | Hospodářská politika a správa | cs |
dc.thesis.degree-branch | Národní hospodářství | cs |
dc.description.result | velmi dobře | cs |
dc.identifier.sender | S2751 | cs |
dc.identifier.thesis | VEL0008_EKF_B6202_6202R027_2012 | |
dc.rights.access | openAccess | |